Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Border collie cena, szczeniak, hodowla, opinie

Rasa pochodzi z Wielkiej Brytanii i zalicza się do grupy psów pasterskich i zaganiających owce. Wykazuje ogromną chęć nieustannej pracy z człowiekiem, dlatego idealnie nadaje się do uprawiania wszystkich sportów kynologicznych, z wyjątkiem szkolenia na psa obronnego.

border collie

Border collie – źródło obrazka Dogtime.com

Pies może pracować także, jako ratownik lawinowy w górach, pies tropiący i współtowarzysz w terapii chorych. Broder collie jest rasą, która nie znosi bezczynności, dlatego nie nadaje się do życia w mieszkaniu. Taki pies potrzebuje bardzo dużo ruchu jak i treningu inteligencji poprzez zaganianie owiec czy uprawianie sportów kynologicznych.Jeżeli zapewnimy czworonogowi odpowiednią dawkę ruchu na pewno będzie on radosny, szczęśliwy i zadowolony ze swojej pracy, dlatego właściciel takiego psa powinien także mieć zamiłowanie do aktywności fizycznej. U Broder collie występuje bardzo wiele różnych kolorów szaty, najpopularniejszą jest czarno-biała. Masa psa waha się w granicach 14-20kg, natomiast wysokość w kłębie wynosi około 54cm.

Border collie cena

Nie myślałem, że border collie może być taki drogi. Wyglądał mi na typowego burka podwórkowego. Tymczasem okazało się, że kiedy wpisałem do wyszukiwarki słowa border collie cena, wyświetliły się kwoty sięgające nawet 3000 zł.

psy border collie

Psy border collie – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Border collie szczeniak

Długo zastanawiałem się co będzie lepsze border collie szczeniak czy dorosły. Teraz jednak dochodzę do wniosku, że szczeniak. Sam go sobie wychowam, zajmę się nim od początku tak jak trzeba. Chciałbym posłusznego psa.

Border collie hodowla

Wydawało mi się, że pies border collie hodowla, pielęgnacja, żywienie to dla mnie zdecydowanie za trudny temat. Dostałam tego psa od cioci i obawiałam się, że to zbyt duże wyzwanie jak dla mnie. Okazało się inaczej. Radze sobie bez problemu.Border collie adopcja

Dowiedziałam się ostatnio, że jeżeli chce przygarnąć psa border collie adopcja tej rasy wcale nie jest prosta. Wymaga przede wszystkim sporządzenia stosownych dokumentów, załatwienia formalności. Nie spodziewałam się tylu problemów.

Border collie opinie

Pomyślałam sobie, że sprawdzę co inni myślą o border collie. Posługując się słowami border collie opinie trafiłam na forum. Dowiedziałam się tam, że pies jest bardzo inteligentny, uwielbia biegać. Wyróżnia się całkiem spokojnym usposobieniem.

pies border collie

Pies border collie – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z border collie cena, border collie szczeniak, border collie hodowla, border collie adopcja, border collie opinie, border collie hodowla cena, collie border, border collie pies, psy border collie. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

1 Comment

Add a Comment
  1. Kiedy zainteresował mnie pies border collie, postanowiłam wpisać do wyszukiwarki słowa border collie hodowla cena pielęgnacja żywienie itd. Dowiedziałam się jednak tyle, że pies ma pozytywny i łagodny charakter. Należy go żywić odpowiednimi karmami. Nie znam ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme