Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Pies basenji cena, charakter, szczeniaki, sprzedam

Rasa basenji (inaczej pies kongijski- odkryty w Kotlinie Konga, jego przodkowie mogli żyć w starożytnym Egipcie) należy do grupy szpiców i psów pierwotnych. Do Polski przybyła całkiem niedawno, są rzadko spotykane.

Pies basenji

Pies basenji– źródło obrazka Akc.org

Ciekawostką jest, iż nazywa się je „kocimi psami”. Ta nazwa przylgnęła do nich ze względu na wydawane przez nie odgłosy- psy basenji prawie w ogóle nie szczekają, a wydają ciche, niepozorne dźwięki, przypominające jodłowanie. Ich sierść jest bardzo krótka o różnych kolorach: począwszy od rudego, poprzez czarny podpalany, a skończywszy na pręgowanych. Białe elementy to kończyny, końcówka ogona, kryzy i strzałka.Jeśli chodzi o zachowanie i charakter, to są to psy z reguły bardzo mądre, pojętne, szybko i chętnie uczące się. Mają wesołe usposobienie i wiele zapasów energii. Woli cieplejsze warunki klimatyczne ( a to zapewne ze względu na ich pochodzenie- Afryka Środkowa). Świetnie przystosowują się do warunków życia w mieście, nie wymaga wiele ruchu, nie jest psem zatem kłopotliwym. Bywa nieufny wobec obcych.

Basenji hodowla

Słowa basenji hodowla nie są zbyt często wpisywane do wyszukiwarki internetowej, bo to jednak niezbyt popularna rasa. Warto natomiast wspomnieć, że pies ten jest mądry, spokojny, wesoły i do tego niekłopotliwy.

Basenji sprzedam

Basenji to bardzo ładny i mądry pies. Nic więc dziwnego, że gdy w sieci pojawia się ogłoszenie – basenji sprzedam – wielu ludzi od razu się nim interesuje. Pies jest naprawdę fantastycznym zwierzakiem, ale mało znanym, dlatego trudno go kupić.

psy basenji

Psy basenji – źródło obrazka Wikipedia.org

Basenji szczeniaki

Niejednokrotnie udowodniono, że basenji szczeniaki to psy, które są bardzo ciekawą rasą. Spokojne, wesołe, posłuszne. Jako szczeniaki lubią rozrabiać i bawić się, ale odpowiednie wychowanie przyczyni się do zmian na lepsze.Basenji charakter

Jaki jest basenji charakter, wygląd itd. dziś chciałoby wiedzieć wiele osób. Pies ten jest spokojnym zwierzakiem, miłym, wesołym i energicznym. Bardzo dobrze się prezentuje, jest duży, ma estetycznie wyrzeźbione ciało.

Basenji cena

Niejednokrotnie na forach internetowych tworzono posty pod tytułem – basenji cena. Wszystko to z nadzieją, że tym sposobem będzie można dowiedzieć się, ile kosztuje. Okazuje się niestety, że pies ten nie jest zbyt popularny i trudno nawet o dobrą wycenę.

basenji opis rasy

Basenji opis rasy– źródło obrazka Wikipedia.org

Basenji opis rasy

Jeżeli pod hasłem basenji opis rasy nie znajdziemy oczekiwanych informacji, zawsze możemy zadać to pytanie na forum. Tym prostym sposobem dowiemy się, że pies jest mądry, wesoły i niekłopotliwy, a także energiczny. Podobno ta rasa prawie w ogóle nie szczeka.

Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z basenji hodowla, basenji sprzedam, basenji szczeniaki, basenji charakter, basenji opis rasy, basenji cena, basenji pies, pies basenji, psy basenji. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme