Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Cocker spaniel angielski cena, charakter, pielęgnacja

Przyjmuje się, że słowo spaniel wzięło się od francuskiego „espaigneul” oznaczającego hiszpański. Wskazuje to, że spaniele wywodzą się od psów aportujących pochodzenia hiszpańskiego.

cocker spaniel angielski

Cocker Spaniel Angielski – źródło obrazka Imged.pl

Cocker Spaniel znany jest w Anglii od XIX wieku, jest zakwalifikowany do sekcji płochaczy. Służył niegdyś do wypłaszania ptactwa łownego. Jest więc to typowy pies myśliwski. Cocker Spaniele to bardzo żywe i ruchliwe zwierzęta. Będzie świetnym towarzyszem zabaw dla wszystkich aktywnych członków rodziny. Uwielbia zabawy, jest także bardzo ciekawski. Psy tej rasy posiadają gładką i jedwabistą szatę. Ich sierść nie może być skręcona, powinna być bardziej obfita na łapach.Cocker Spaniele mają jednokolorowe lub wielokolorowe umaszczenie, może być ono złote, czarne, czekoladowe, biało – czarne, biało – złote, biało- czekoladowe. Jeśli pies jest jednokolorowy to białe znamiona mogą występować jedynie na klatce piersiowej. Sylwetka psów rasy Cocker Spaniel jest zwarta. Pies nie powinien przekraczać 41 cm w kłębie, ani ważyć więcej niż 14 kg.

Cocker spaniel angielski charakter

Pies cocker spaniel angielski charakter ma w miarę pozytywny. To wesoły pies, który lubi się bawić. Na pewno należy do psów niezwykle energicznych. W dodatku jest psem ciekawym oraz śmiałym. Bywa niekiedy uparty.

spaniel angielski

Spaniel angielski – źródło obrazka Wikipedia.org

Cocker spaniel angielski hodowla

Wpisując do wyszukiwarki internetowej słowa cocker spaniel angielski hodowla można znaleźć niezbędne informacje na temat tej rasy. To znany pies, więc wiadomo, że nie jest kłopotliwy w hodowli. By jednak dowiedzieć się więcej, pozostaje zajrzeć do źródła.

Cocker spaniel angielski sprzedam

Tak wielu ludzi sprzedając psa dodaje ogłoszenia tytułując je – cocker spaniel angielski sprzedam. To dobre hasło. Warto w takim ogłoszeniu opisać psa w szczegółach, tak by zachęcić kupujących i jednocześnie w pełni zaprezentować zwierzaka.Cocker spaniel angielski cena

Szukając fajnego, wesołego psa wielu ludzi wpada na trop rasy cocker spaniel angielski cena nie jest wysoka, więc to dodatkowo motywuje do zakupu i hodowli. Pies jak najbardziej zasługuje na zainteresowanie, bo to bardzo pozytywne zwierzę.

Cocker spaniel angielski długość życia

Pytanie – cocker spaniel angielski długość życia – pojawia się w internecie bardzo często. Nic dziwnego, pies jest ciekawy i chętnie hodowany, więc każdy chce wiedzieć, ile będzie żył. Otóż ta rasa żyje około 12 – 15 lat.

kokiel spaniel

Kokiel spaniel – źródło obrazka Wikipedia.org

Cocker spaniel angielski pielęgnacja

Nie wszyscy chcą psa cocker spaniel angielski pielęgnacja wydaje się taka trudna i czasochłonna. Tymczasem jest inaczej. Pies wymaga regularnego wyczesywania i sporadycznych kąpieli, ale to tak, jak każdy inny pies. Pielęgnacja nie jest skomplikowana.

Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z cocker spaniel angielski charakter, cocker spaniel angielski hodowla, cocker spaniel angielski sprzedam, cocker spaniel angielski cena, cocker spaniel angielski długość życia, cocker spaniel angielski pielęgnacja, cocker spaniel, spaniel cocker, kokiel spaniel, spaniel angielski. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme