Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Amstaff terrier – charakter, rasa, opis

Amstaff to rasa psa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Psy tej rasy są coraz bardziej popularne w Polsce. Cechują się niskim wzrostem ale ogromną siłą i muskulaturą ciała.

Amstaff źródło obrazka Psyrasy.pl

Amstaff dog – źródło obrazka Psyrasy.pl

Są bardzo zwinne, silne i budzą ogromny respekt. Są to psy bardzo żywiołowe i ruchliwe, potrzebują wiele ruchu. Psy rasy amstaff są bardzo oddane swoim właścicielom, potrafią być prawdziwymi przyjaciółmi. Wymagają jednak skrupulatnego wychowania przez właściciela, a także reagowania na jakiekolwiek odznaki agresji. Brak kontroli psa przez swojego właściciela może doprowadzić do wielkiej tragedii. Nieumiejętne wychowanie psa przez swojego właściciela może spowodować ze amstaff wyrośnie na bardzo niebezpiecznego psa zarówno dla swojego właściciela jak i całego otoczenia. Amstaff to pies średnich rozmiarów, wadze ok. 20 kilogramów, wysokości ok. 48 centymetrów. Posiada gładka przylegającą sierść i krótkie uszy. Ze względu na swoje pierwotne przeznaczenie amstaffy cechują się skłonnością do bójek, powinny być krótko trzymane przez swojego właściciela

Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z amstaff terrier, amstaff dog. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme