Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Bojowy pies kanaryjski opis rasy, cena, hodowla, opinie

Rasa Dogo Canario wywodzi się z Wysp kanaryjskich, jest bardzo czujna. Nadaje się do stróżowania i obrony. W Polsce znajduje się ona w rejestrze psów agresywnych. Bojowy pies kanaryjski wymaga doświadczonego opiekuna, który go odpowiednio poprowadzi, ponieważ zdolny jest do zachowań agresywnych.

Bojowy pies kanaryjski źródło obrazka Um.ostrowiec.pl

Bojowy pies kanaryjski – źródło obrazka Um.ostrowiec.pl

Po pewnym czasie zwierze przywiązuje się do właściciela. Generalnie psy kanaryjskie są uznawane za zwierzęta o zrównoważonym temperamencie, potrafiące zachować opanowanie i spokój wobec zagrożenia, posiadają dużą dawkę samokontroli. Mimo wszystko w razie niebezpieczeństwa reagują bardzo skutecznie, szybko i zdecydowanie. Bojowe psy kanaryjskie, jako członkowie rodziny nie wykazują zagrożenia wobec dzieci, wręcz przeciwnie odpowiednio wychowane uczestniczą w ich zabawach. Pies jest bardzo dobrze zbudowany, waży około 70kg, a jego wysokość oscyluje wokoło 70cm w kłębie. Dogo Canario występują w umaszczeniach: żółtym lub czarnym z białymi znaczeniami. Zalicza się do grupy psów molochowatych. Jest odporny na trudne warunki atmosferyczne.

Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z kanaryjski pies bojowy, kanaryjski pies, pies kanaryjski. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

1 Comment

Add a Comment
  1. Nie molochowatych tylko molosowatych – molosy psy Molossow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme