Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Pies Bolończyk cena, hodowla, miniaturka, dorosły

Umaszczenie tej rasy jest głównie białe, możemy tez spotkać osobniki brązowe i czarne. Sierść psów jest dosyć długa i miękka w dotyku jak u Biszona kędzierzawego. Oczy i nos są barwy czarnej. Rasa pochodzi z Włoch.

bolończyk pies

Bolończyk pies – źródło obrazka Gwiazdawybrzeza.pl

Jej przedstawicieli zalicza się do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa. Bolończyki są malutkimi psami ich maksymalna wysokość to 30cm, a waga waha się w granicach 2,5-4kg. Lubią figle i zabawy, są bardzo pogodnymi i wesołymi psami przywiązującymi się do ludzi i otoczenia, w którym przebywają. Te psy bardzo lubią dzieci ze względu na ich ruchliwość i chęć zabawy.Pozostawione w domu na kilka godzin nie wyrządzają żadnych szkód-cierpliwie czekają w tęsknocie na powrót właściciela. Błyskawicznie się uczą, co świadczy o ich inteligencji i mądrości. Te psy doskonale rozumieją kierowane do nich polecenia. Bolończyki wymagają wyczesywania sierści, jej regularnego przycinania jak i zabiegów pielęgnacyjnych, które uwielbiają. W stosunku do całej sylwetki ciała te psy mają dosyć rozbudowaną klatkę piersiową.

Bolończyk cena

Zanim wpisałem do wyszukiwarki słowa bolończyk cena byłem niemalże przekonany o tym, że rasa ta jest tania. Okazało się jednak, że kosztuje 2000, 3000, a nawet prawie 4000 zł. Jak dla mnie nie jest to mało. Ale pies świetny.

pies bolończyk

Pies bolończyk – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Bolończyk hodowla

Tyle razy się zastanawiałam czy pies bolończyk hodowla tego psa jest skomplikowana. Dowiedziałam się ostatnio, że pies jest łagodny, wesoły, lubi dzieci, w ogóle jest bardzo rodzinny. Pielęgnacja odbywa się tak jak w przypadku każdego innego psa.

Bolończyk miniaturka

Jakiś czas temu natknęłam się na ogłoszenie bolończyk miniaturka i pomyślałam, że skoro jest taki malutki i przyjazny, to może byłoby warto go sobie kupić. Chce psa, bo ostatnio bardzo się nudzę. Tylko jeszcze do niedawna nie wiedziałam, którą rasę wybrać.Bolończyk kolorowy

Wiedziałem, że są psy bolończyk, ale bolończyk kolorowy to dla mnie coś zupełnie nowego. Nie miałem pojęcia o tym, że takie psy istnieją. Wydawało mi się początkowo, że są tylko czarne i białe. Muszę się nieco więcej dowiedzieć na ich temat.

Bolończyk dorosły

Wydawało mi się, że bolończyk dorosły jest duży, dużo większy od szczeniaka. Okazało się jednak, że ma do 30 cm wysokości, a więc to moim zdaniem wcale nie jest dużo. Taki normalny piesek, idealny do hodowli w bloku.

rasa psa bolończyk

Rasa psa bolończyk – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z bolończyk cena, bolończyk hodowla, bolończyk miniaturka, bolończyk kolorowy, bolończyk dorosły, rasa psa bolończyk, pies bolończyk, bolończyk pies. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme