Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Bearded Collie cena, hodowla, charakter, szczenięta

Psy rasy bearded coliie (ianzcej Beardie, Highland Collie, Hairy Mou ed Collie, Mountain Collie) należą do grupy psów pasterskich i zaganiających (owczarskich). Rodzinnym krajem tej rasy jest Szkocja, gdzie była używana do pilnowania i zaganiani stad owiec.

bearded collie

Bearded collie – źródło obrazka Petpaw.com.au

Obecnie jest wykorzystywany nie tylko jako pies pasterski, ale także pomagają policji czy w ratowaniu ludzi. Wymiary dorosłego bearded collie wynoszą 47-55 cm. Jego cechą charakterystyczną jest długa, twarda, szorstka sierść. Maści są różne (płowe, łupkowe, brunatne, piaskowe, błękitne, szare i brązowe).Jeśli chodzi o charakter i temperament, to psy tej rasy są bardzo wesołe, mądre, lojalne wobec właściciela, i co ważne, nieagresywne. Są to zwierzęta bardzo aktywne, potrzebujące dużo ruchu. Z tego względu nadają się do uprawiania różnych sportów, na przykład agility czy flyball. Nie znoszą dobrze samotności, potrzebują cały czas uwagi człowieka. Może mieszkać zarówno w mieszkaniu w mieście, jak i w domu na wsi- ma duże zdolności przystosowawcze.

Bearded collie charakter

Bearded collie to popularny pies. W książkach o psach można łatwo trafić na artykuły i informacje zatytułowane bearded collie charakter. Jakie jest to zwierzę? Pies jest spokojny i wesoły, a do tego ruchliwy. W ogóle nie wykazuje agresji.

bearded collie cena

Bearded collie cena – źródło obrazka Wikipedia.org

Bearded collie cena

Rozbieżność ceny psa border collie jest dość duża. Można go kupić w cenie od 1100 do około 3500 zł. Dokładne ceny można sprawdzić w internecie, posługując się chociażby takimi słowami jak border collie cena.

Bearded collie hodowla

Pies bearded collie wydaje się bardzo prosty w hodowli. Nadaje się wobec tego dla tych, którzy mają dość małe doświadczenie w tych sprawach. Jest inteligentny, nieagresywny, uwielbia ruch. Więcej można znaleźć w sieci pod słowami bearded collie hodowla.Bearded collie sprzedam

Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że podanie w ogłoszeniu jedynie takich słów jak bearded collie sprzedam to za mało, aby pozbyć się danego zwierzaka. Należy wspomnieć jakim jest miłym i spokojnym psem. Trzeba też napisać jak wygląda jego dzień, jak się zachowuje.

Bearded collie szczenięta

Osoby, które chcą kupić psa mają w głowie tysiące myśli – bearded collie szczenięta, czy dorosły, z hodowli, czy od prywatnej osoby, zwracać uwagę na cenę, czy nie? Cena tu nie ma znaczenia, a psa można kupić wszędzie. Ważne, by był zadbany i zdrowy. Najlepiej szczeniak.

bearded collie hodowla

Bearded collie hodowla – źródło obrazka Flickr.com

Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z bearded collie cena, bearded collie hodowla, bearded collie sprzedam, bearded collie szczenięta, bearded collie charakter. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme