Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Chart Afrykański cena, Azawakh hodowla

Charty Afrykańskie nazywane są inaczej Azawakh. Nie znamy dokładnego pochodzenia tej rasy. Przypuszcza się, że Charty Afrykańskie to psy, które towarzyszyły nomadom na Saharze. Służyły one do polowań i były szanowane przez członków plemiona.

chart afrykański

Chart afrykański – źródło obrazka Dogtime.com

Ten należący do sekcji chartów krótkowłosych cechuje się dużą czujnością, przez co wykorzystywany był także jako pies stróżujący. Pies tej rasy jest wysoki, cechują go wystające kości oraz długie i mocne nogi. Jego pysk jest wydłużony, a cała sylwetka szczupła.Umaszczenie tej rasy może być różne, najczęściej spotykane są Charty Afrykańskie o umaszczeniu płowożółtym, czerwonym oraz brązowoczerwonym. Charakterystyczne w umaszczeniu są białe znamiona występujące na łapach i ogonie. Psy tej rasy uznają tylko jednego właściciela, któremu są posłuszne i same go wybierają. Idealnie nadają się do polowań gdyż potrafią biegać z prędkością 60 km/h. Do ustalenia wzorca Charta Afrykańskiego przyczynił się francuski oficer polskiego pochodzenia Xavier Przeździecki. Mimo to rasa ta jest mało popularna w Polsce.

Chart afrykański cena

Dziś bez problemu można zdobyć najważniejsze informacje o psie rasy chart afrykański, choć nie jest zbyt często widywany na ulicach. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki chart afrykański cena, by dowiedzieć się, że kosztuje w granicach 2000-3000 zł.

azawakh hodowla

Azawakh hodowla – źródło obrazka Wikipedia.org

Azawakh hodowla

Poradniki pod tytułem azawakh hodowla przedstawiają najważniejsze informacje o hodowli psa tej rasy. Można z nich dowiedzieć się, że pies jest niezależny i podporządkowuje się tylko jednej osobie. Poza tym informują jak zajmować się daną rasą i o czym pamiętać.Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z chart afrykański cena, azawakh hodowla, chart afrykański. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme