Zwierzęta

PanZwierzak.pl

Pies Aidi hodowla, porady, opinie, opis

Aidi to marokańska rasa psów niezwykle rzadko spotykana w Polsce. Aidi to bardzo muskularny piesek, odznaczający się dużą siłą i  ogromną zręcznością. Mimo swojej silnej budowy nie jest zbytnio ciężki.

aidi pies

Aidi pies – źródło obrazka Animalsdb.com

Jego obfita szata stanowi w klimacie górskim, z którego pochodzi, zarówno ochronę przed słońcem jak i zimnem a także stanowi rodzaj swego rodzaju ochronnego pancerza, w czasie jego licznych walk z różnego rodzaju drapieżnikami. Uszy i ogon psów tej rasy bywają kopiowane, nie jest to jednak praktyka pożądana. Gęsty, długi,  półdługi i obfity włos jest nieco krótszy i delikatniejszy na głowie, na szyi i na podgardlu tworzy zaś grzywę.Umaszczenie psa rasy aidi jest niezwykle różnorodne: piaskowe, białe, szare, wyblakłe, czerwone, pręgowane, biało – czarne i biało – płowe. Plamy na umaszczeniu są często ułożone tak, że tworzą czepiec. Wargi i nos są bardzo silnie pigmentowane. Psy rasy aidi są niezwykle ruchliwe, żywiołowe i posiadają ogromne pokłady siły. Bardzo silnie przywiązują się do swojego właściciela, natomiast wobec osób obcych są bardzo nieufne.

Aidi hodowla

Dziś wielu ludzi interesuje się rasą aidi. Posługują się hasłem aidi hodowla, by znaleźć informacje o tym psie. Tak można dowiedzieć się, że jest czujny, nieufny wobec obcych i wyróżnia się silnym instynktem obronnym. Mimo to nie sprawia problemów w hodowli.

pies aidi

Pies Aidi – źródło obrazka Youtube.com

Artykuł powinien zawierać prawidłowe informacje. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd to zgłoś to do Administracji lub napisz komentarz do newsa uwzględniający Twoje wątpliwości. Artykuł powinien zapoznać Ciebie z aidi pies, pies aidi, aidi hodowla. Masz psa tej rasy? Wyślij zdjęcie na zoomaniacy@gmail.com w celu dodania do naszej galerii. Zapraszam do czynnego udziału w życiu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwierzęta © 2014-2017 Frontier Theme